środa, 17 września 2014

Odnaleźć swoją pasję...

Coraz częściej uświadamiam sobie, że posiadanie pasji w życiu jest nie tylko dobrą metodą na samorealizację, lecz pociąga także za sobą szereg innych skutków tj. dodaje energii, zapału do działania, uświadamia nam nasze mocne strony, rozwija zainteresowania, pomaga odciąć się od codzienności i w pewien sposób nas identyfikuje. Bywają ludzie, którzy mają wiele pasji, inni skupiają się na jednej a pozostali bardzo często wciąż poszukują odpowiednich dla siebie zajęć. Ostatnio również ja zaczęłam się zastanawiać, co jest moją pasją i mocną stroną. Wskutek tych przemyśleń postanowiłam powrócić do rysowania, które kiedyś było dla mnie bardzo ważnym aspektem w życiu. Niestety z czasem zapomniałam o tym, jak dużą przyjemność czerpałam z każdego nowego rysunku, jaki udało mi się stworzyć. Doszło do tego, że nie miałam ołówka w ręku przez dobrych kilka lat. Zapragnęłam jednak odszukać w sobie tę dawną motywację i zrobić coś dla siebie - coś, co przyniesie mi radość oraz satysfakcję. Jako że ma to być swego rodzaju notka motywacyjna, wrzucam niektóre ze swoich wcześniejszych prac. Mam nadzieję, że podziała to na mnie mobilizująco i że z czasem uda mi się ulepszyć mój warsztat. Osiągnięciami będę się oczywiście dzielić na blogu.

Jakie są Wasze pasje? A może wciąż ich poszukujecie?

8 komentarzy:

 1. bardzo ładne rysunki, ja nigdy nie miałam zdolności manualnych. wiele rzeczy lubię robić jednak trudno to nazwać pasją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden z Twoich obrazków przypomina mi mojego ukochanego Salvadora Dali! :) chetnie bym powiesiła sobie takie dzieło w salonie!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że moje ego zostało właśnie bardzo przyjemnie połechtane:) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pracuję w zawodzie, ale jestem kosmetyczką:) Kuzynka, ciotki i mama to moje stałe "modelki" :) Kiedyś potrafiłam siedzieć nad paznokciami i tworzyć wzorki, jednak teraz uważam, że są trochę niemodne - tzn. mnie osobiście bardziej podoba się prosty manicure niż wymyślne zakrętasy:)

   Usuń
  2. A dzieła piękne. Przepraszam, że dopiero dziś komentuję, ale byłam taka zabiegana, że tylko odpowiadałam na bieżące komentarze. Zdolna z Ciebie Kobieta:)

   Usuń
 4. śliczne prace, musisz wrócić do rysowania:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz talent! koniecznie rysuj dalej! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze. Na pewno odwiedzę osoby, które pozostawiły po sobie ślad na moim blogu. Pozdrawiam gorąco!