poniedziałek, 25 lutego 2013

Defekty skóry i jak sobie z nimi radzić


Oto jedne z najczęstszych problemów skórnych i triki kosmetyczne, które pozwolą Wam je skutecznie zatuszować.
rozszerzone naczynka pokryj zaczerwienione miejsca zielonym tonerem i odczekaj około 1 minuty tak aby miejsca korygowane uległy rozjaśnieniu. Następnie rozprowadź podkład na całej twarzy.
- trądzik i wykwity skórne – nałóż punktowo cielisty kamuflaż bądź korektor na miejsca pokryte zmianami. Postaraj się dokładnie rozetrzeć krawędzie. Potem rozprowadź podkład na całej twarzy wklepując a nie rozcierając kosmetyk.
podkrążone, zasinione oczy – pierwszym sposobem jest nałożenie pod oczami żółtego tonera, a po odczekaniu około 1 minuty przykrycie całej twarzy podkładem. Drugim sposobem jest rozprowadzenie podkładu bazowego na całej twarzy, natomiast zasinione partie pod oczami oraz okolice wewnętrznego kącika oka należy pokryć podkładem o ton jaśniejszym od bazowego. W tym celu można także użyć płynnego korektora.
szara, zmęczona skóra – pokryj twarz tonerem w odcieniu różowym lub brzoskwiniowym i odczekaj około 1 minuty aby twarz powróciła do naturalnego kolorytu. Następnie rozprowadź podkład.
zażółcona barwa skóry (choroby, palenie papierosów) – pokryj twarz tonerem w odcieniu fioletowym i odczekaj około 1 minuty aby twarz powróciła do naturalnego kolorytu. Następnie rozprowadź podkład.
zmarszczki, widoczne bruzdy linie zmarszczek wypełnij jasnym tonerem lub korektorem przy użyciu pędzelka. Aby efekt był naturalniejszy możesz wklepać kosmetyk opuszkami palców. Następnie rozprowadź podkład na twarzy w odcieniu bazowym. Zadbaj o to, aby formuła fluidu zawierała cząsteczki odbijające światło i wyrównujące załamania skóry.
rozszerzone pory – partie strefy T pokryj jasnym, matowym tonerem i odczekaj około 1 minuty. Następnie rozprowadź podkład w odcieniu karnacji na całej twarzy.
błyszcząca, tłusta skóra – zaopatrz się w produkty, które redukują nadmiar sebum. Warto tu pamiętać o maseczkach z zielonek glinki. Zawsze stosuj matujące bazy pod podkład, które gwarantują dłuższą trwałość makijażu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze. Na pewno odwiedzę osoby, które pozostawiły po sobie ślad na moim blogu. Pozdrawiam gorąco!