czwartek, 28 lutego 2013

Novoxidyl - szampon przeciw wypadaniu włosów

Novoxidyl poleciła mi pani dermatolog w związku z moim problemem wypadania włosów. Moje włosy bardzo się przerzedziły ponieważ przez długi okres borykałam się z ich nadmiernym wypadaniem. Szczególnie widoczne było to po umyciu głowy, wysuszeniu... Novoxidyl pomógł mi opanować sytuację. Jestem po 3 miesiącach regularnego stosowania tego szamponu i widzę zdecydowaną poprawę. Mogę z czystym sumieniem polecić go osobom, których włosy są równie łamliwe i słabe jak moje. Niestety ten produkt jest dostępny jedynie w aptece (bynajmniej ja nie zauważyłam go nigdzie indziej). W mojej aptece z reguły muszę go zamawiać, bo na stanie nie jest dostępny, a jeśli już to często tylko jedno opakowanie. Dodatkowo pozbyłam się problemu łupieżu. Wcześniej stosowałam takie specyfiki jak Clear lub Head & Shoulders - efekt był, ale tylko podczas stosowania. Po zakończeniu kuracji łupież wracał. Dziś nie mam już tego problemu dzięki Novoxidylowi. Nie zauważyłam jednak aby ułatwiał rozczesywanie włosów i nadawał im jakiś nieskazitelny blask. W tym aspekcie nie zgodzę się z producentem. Jednak w zasadzie nie takie jego przeznaczenie ;)

Cena to około 30 zł za 200 ml produktu.

Zapewnienia producenta: Novoxidyl szampon - zawiera triaminodil, opatentowną i przebadaną klinicznie substancję o właściwościach silnie normalizujących funkcje cebulki włosowej, Ogranicza nadmierne wypadanie spowodowane różnymi przyczynami, przedłużając cykl życia włosów i wspomaga ich wzrost. 

Dodatkowo, zastosowany w szamponie Novoxidyl pirytionian cynku posiada wysoką skuteczność przeciwłupieżową, co czyni go produktem dwufunkcyjnym, atrakcyjnym również dla osób, u których nadmiernemu wypadaniu włosów towarzyszy łupież. 

Szampon ten posiada wyjątkowo kremową konsystencję, łączy w sobie doskonałe właściwości myjące i pielęgnacyjne, co pozwala na jego częste stosowanie. Włosy łatwo się rozczesują i są podatne na układanie, przez co nie są narażone na stres mechaniczny. Po umyciu włosy stają się miękkie, błyszczące i nie elektryzują się.


Sposób użycia: Na zwilżone włosy nanieść niewielką ilość szamponu, rozprowadzić, delikatnie masując skórę głowy. Poczekać kilka minut, następnie spłukać letnią wodą. Włosy suszyć zimnym lub letnim strumieniem powietrza. Stosować 2-3 razy w tygodniu.


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Zinc Pyrithione, Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Lauryl Glucoside, Pyrrolidinil Diaminopyrimdine Oxide, Sodium PCA, Tocopherol (and) Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Polynaphthalenesulfonate, DMDM Hydantion, Methylparaben, Propylparaben, Argilla, Parfum.




środa, 27 lutego 2013

Cetaphil - balsam do twarzy i ciała

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam recenzję produktu do pielęgnacji - jest nim balsam do twarzy i ciała CETAPHIL. Przyznam, że był to zbawienny produkt dla mojej tłustej, a więc wymagającej odpowiedniego nawilżenia cery. Stosuję go wyłącznie na twarz. Nakładam sporą ilość wieczorem i pozostawiam do wchłonięcia na całą noc. Co zaobserwowałam? Moja skóra jest idealnie nawilżona, wyciszona. Nadal mam problemy z trądzikiem, a ten balsam uspokaja cerę i nie powoduje żadnych podrażnień. Polecany jest także dla skóry wrażliwej. Balsam się nie roluje na twarzy, nie zapycha porów. Dla mnie to ideał jeśli chodzi o kremy nawilżające. 
Cetaphil jest bardzo wydajny. Jedna butelka to aż 250 ml produktu. Cena waha się w granicach 30 zł. Zakup się opłaca. Warto także wspomnieć o składzie produktu. Na pewno jest on jednym z wiodących i nielicznych kremów, które w swoim składzie nie zawierają składników szkodliwych dla skóry. Gorąco Wam go polecam! 

Zapewnienia producenta: Klinicznie udowodniona zdolność do wiązania wody w skórze i utrzymywania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Szybkie wchłanianie wody i długo utrzymujące się nawilżenie górnych warstw skóry. Pomaga zachować naturalną, ochronną barierę skórną. Zapewnia natychmiastowe wygładzenie i zmiękczenie skóry. Nie zawiera środków zapachowych ani drażniących, dlatego jest idealny dla skóry wrażliwej lub suchej. Stworzony specjalnie do nawilżania skóry wrażliwej lub suchej. Rekomendowany do nawilżania skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: Może być stosowany na skórę twarzy i całego ciała tak często, jak to konieczne.
Skład: aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citric acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol.




poniedziałek, 25 lutego 2013

Defekty skóry i jak sobie z nimi radzić


Oto jedne z najczęstszych problemów skórnych i triki kosmetyczne, które pozwolą Wam je skutecznie zatuszować.
rozszerzone naczynka pokryj zaczerwienione miejsca zielonym tonerem i odczekaj około 1 minuty tak aby miejsca korygowane uległy rozjaśnieniu. Następnie rozprowadź podkład na całej twarzy.
- trądzik i wykwity skórne – nałóż punktowo cielisty kamuflaż bądź korektor na miejsca pokryte zmianami. Postaraj się dokładnie rozetrzeć krawędzie. Potem rozprowadź podkład na całej twarzy wklepując a nie rozcierając kosmetyk.
podkrążone, zasinione oczy – pierwszym sposobem jest nałożenie pod oczami żółtego tonera, a po odczekaniu około 1 minuty przykrycie całej twarzy podkładem. Drugim sposobem jest rozprowadzenie podkładu bazowego na całej twarzy, natomiast zasinione partie pod oczami oraz okolice wewnętrznego kącika oka należy pokryć podkładem o ton jaśniejszym od bazowego. W tym celu można także użyć płynnego korektora.
szara, zmęczona skóra – pokryj twarz tonerem w odcieniu różowym lub brzoskwiniowym i odczekaj około 1 minuty aby twarz powróciła do naturalnego kolorytu. Następnie rozprowadź podkład.
zażółcona barwa skóry (choroby, palenie papierosów) – pokryj twarz tonerem w odcieniu fioletowym i odczekaj około 1 minuty aby twarz powróciła do naturalnego kolorytu. Następnie rozprowadź podkład.
zmarszczki, widoczne bruzdy linie zmarszczek wypełnij jasnym tonerem lub korektorem przy użyciu pędzelka. Aby efekt był naturalniejszy możesz wklepać kosmetyk opuszkami palców. Następnie rozprowadź podkład na twarzy w odcieniu bazowym. Zadbaj o to, aby formuła fluidu zawierała cząsteczki odbijające światło i wyrównujące załamania skóry.
rozszerzone pory – partie strefy T pokryj jasnym, matowym tonerem i odczekaj około 1 minuty. Następnie rozprowadź podkład w odcieniu karnacji na całej twarzy.
błyszcząca, tłusta skóra – zaopatrz się w produkty, które redukują nadmiar sebum. Warto tu pamiętać o maseczkach z zielonek glinki. Zawsze stosuj matujące bazy pod podkład, które gwarantują dłuższą trwałość makijażu.

Przypomnienie - rodzaje cery


Ustalenie rodzaju cery, jaką posiadamy jest kluczowym aspektem, aby prawidłowo dobrać wszelkie kosmetyki do jej pielęgnacji, makijażu a nawet trybu życia, by dodatkowo sobie nie szkodzić.
Cera normalna – wydzielanie łoju jest umiarkowane i odpowiednio natłuszcza skórę; w dotyku jest gładka, jędrna, lekko błyszcząca; dobrze toleruje warunki zewnętrzne. Występuje najczęściej u dzieci i ludzi młodych.
Cera tłusta – niestety nadmiernie wydziela sebum i jest mocno błyszcząca o rozszerzonych porach; gruba, odporna na czynniki zewnętrzne; ujścia gruczołów łojowych są często zapchane przez co ten rodzaj cery ma duże skłonności do zaskórników, stanów zapalnych. Wymaga częstego czyszczenia i nawilżania.
Cera sucha – tutaj wydzielanie sebum jest znikome co powoduje brak dostatecznego natłuszczenia skóry; jest ona cienka, niejednokrotnie wrażliwa i napięta. Właścicielki tego rodzaju cery są narażone na skłonności do reakcji alergicznych, problemy z naczynkami. Skóra szybko się starzeje; wymaga ochrony i nawilżania.
Cera mieszana – ma cechy cery suchej i tłustej; często konkretne partie twarzy wymagają odmiennej pielęgnacji. Występuje tu tzw. strefa „T”.
Cera trądzikowa – związana jest najczęściej z okresem dojrzewania, w późniejszych latach może być efektem zaburzeń funkcjonowania organizmu, np.: gospodarki hormonalnej. Widoczne są liczne stany zapalne i wypryski. Przy nasilonym trądziku mogą pojawić się również blizny.
Cera wrażliwa – de facto każdy typ cery może mieć skłonność do wrażliwości. Najczęściej cecha ta dotyka cery suchej. Dominują tu popękane naczynka, skłonność do reakcji alergicznych i podrażnień.
Cera odwodniona – spowodowana najczęściej zanieczyszczeniem środowiska, promieniami UV. Istotne jest nawilżanie, które uszczelnia płaszcz hydro-lipidowy skóry. Należy pić duże ilości niegazowanej wody.
Pamiętajcie, że do każdej cery należy podejść bardzo indywidualnie. Często jest tak, że skóra łączy w sobie różne elementy wyszczególnionych przeze mnie typów cery. Obserwujcie swoją skórę i dobierajcie odpowiednie produkty i czynności do jej potrzeb – na pewno na tym zyskacie.

Zaczynam...

To mój pierwszy dzień w nowym miejscu. Tak, właśnie tutaj. Co mam do powiedzenia? Będzie trochę o życiu, codzienności, urodzie, modzie, kosmetykach – widzianych i ocenianych z mojej perspektywy. Będzie także mowa o rzeczach, które mnie spontanicznie poruszyły, rozbawiły, zaciekawiły. Po trochu zatem z każdej dziedziny. Zobaczymy, w którą stronę później się to bardziej rozwinie. Pozdrawiam gorąco każdego kto celowo lub przypadkiem trafi na mojego bloga.